• Szumy i kołysanki

Dlaczego polecamy RÓŻOWY LUB BIAŁY SZUM? Ponieważ wiemy, że kiedy śpimy, nasze mózgi pozostają aktywne i wyczulone na dźwięki płynące z otoczenia. Kiedyś ta czujność ratowała nam życie, obecnie każdy hałas może niekorzystnie wpłynąć na długość i jakość naszego snu!

 

Najlepsze warunki na sen to cisza absolutna - niestety, nie jesteśmy w stanie zapewnić ich ani naszym dzieciom, ani sobie, a nasz śpiący mózg nie przyzwyczaja się do wyraźnych hałasów. Biały szum maskuje niepożądane odgłosy, przynosi zatem spokojniejszy sen (Stanchina et al, 2005). Noworodkom (Spencer et al, 1990) ułatwia zasypianie, a nawet koi ból (Karakoc, 2014), ponieważ przypomina warunki panujące w najbezpieczniejszym dla nich miejscu, czyli w brzuchu mamy.

 

Starszym dzieciom (LeAnne, Forquer, Merle Johnson, 2005) pomaga wyciszyć się i pozostawać we śnie poprzez ograniczanie dopływu bodźców, a wraz z ciemnością stanowi wyraźny sygnał, że nadeszła pora snu. Coraz więcej badań potwierdza korzystny wpływ białego lub różowego szumu nie tylko na nasz sen, ale też na naszą zdolność do zapamiętywania: szum pomaga nam szybciej zasnąć i pozostawać dłużej w głębokim śnie, ułatwia również płynne przechodzenie między cyklami snu (co w przypadku małych dzieci jest bezcenne - w nocy oznacza spokojny sen przerywany tylko na karmienia, a w ciągu dnia - dobrze przesypiane drzemki trwające powyżej 40 minut!).

image

W naszej ofercie znajdziecie profesjonalne nagrania różowego szumu dopasowane do potrzeb maluszków w różnym wieku:

image  image  image  image

RÓŻOWY SZUM Z WGRANYM BICIEM SERCA W TLE (12 godzin) - polecany dla maluszków w wieku 0-4 miesiące

RÓŻOWY SZUM (12 godzin) - polecany dla dzieci w wieku 4-24+ miesiące

KOŁYSANKA (5 minut) + RÓŻOWY SZUM (12 godzin) - polecany dla dzieci w wieku 4-14 miesięcy

KOŁYSANKA (10 minut) + RÓŻOWY SZUM (12 godzin) - polecany dla dzieci w wieku 14-24+ miesięcy

 

Link do platformy VOD z kołysankami i szumami:

https://wyspanamama.online/szumy-i-kolysanki

Proponujemy Wam unikalne nagrania polskiej kołysanki "Kotki dwa" delikatnie zagranej na harfie z profesjonalnym przygotowanym różowym szumem.Kołysanka trwa 5 lub 10 minut, następnie płynnie przechodzi w 12-godzinny szum. Nagranie szumu zostało tak przygotowane, aby w części nocy, w której przeważa głęboki i łatwy sen natężenie dźwięku było niższe, a w części nocy, w której przeważa płytki i trudny sen - natężenie wzrastało do 50 decybeli (jest to bezpieczna głośność).

Kołysanka stanowić będzie pomoc dla Waszego maluszka, który zacznie kojarzyć wyciszające dźwięki harfy z porą przygotowań do snu - dlatego warto włączać ją na czas rytuału przedsennego. Kołysanka stanie się korzystną senną asocjacją.

Rodzic wraz z wyciszaniem się kołysanki i przechodzeniem jej w różowy szum będzie wiedzieć, że nadszedł czas na przytulenie maluszka przed snem i odłożenie do łóżeczka.

image


Przed zakupem zapraszamy do odsłuchania próbki kołysanki i szumu TUTAJ

 

Zakup wymaga rejestracji na naszej platformie VOD, abyście po zalogowaniu się na Wasze konto mogli pobrać plik z nagraniem (mp3).

Jak zawsze, z białego szumu należy korzystać rozsądnie. Amerykańska Akademia Pediatrii zaleca, aby natężenie szumu w sypialni dziecka nie przekraczało 50 decybeli; my zalecamy przedział między 40 i 45 decybeli. Aby upewnić się, że źródło białego szumu jest nastawione na odpowiednią poziom, skorzystajcie z aplikacji na telefon „miernik dźwięku” (ang. "sound meter") - zmierzcie głośność szumu w łóżeczku dziecka. Źródło białego szumu powinno być oddalone od główki maluszka, można umieścić je np. pod łóżeczkiem – możecie tak zrobić, jeśli korzystacie ze specjalnego generatora białego lub różowego szumu - np. urządzenia S-100 marki Sound Oasis.

W przypadku, gdy dotychczas nie korzystaliście z białego szumu, najlepiej jest wprowadzać go stopniowo, np. pierwsza noc i kolejny dzień głośność 20-25 decybeli, druga noc i kolejny dzień głośność 30-35 decybeli, kolejne noce/dni - głośność 40-45 decybeli.

Z białego szumu warto korzystać na pewno w pierwszym roku życia maluszka, kiedy sen jest najtrudniejszy, ale nie wszystkie dzieci lubią go, jeśli wprowadzamy szum do sypialni maluszka po 4mż (warto jednak spróbować to zrobić). Zalecam utrzymanie tego rozwiązania nawet do 2. urodzin, jeśli wyraźnie pomaga dziecku spać. Jeżeli zdecydujecie się zrezygnować z tego rozwiązania wcześniej, to zalecam odczekanie minimum 3-4 tygodni od zakończenia nauki samodzielnego zasypiania i bardzo stopniowe wyciszanie białego szumu w porze snu przez minimum 5-7 dni.

Brak produktów do wyświetlenia